IELTS

Tüm dünyada geçerliliği olan birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul gören, sınava giren kişilerin 4 ana dil becerisini ( Reading, Writing, Speaking, Listening) ölçen standartlaşmış dünyanın en popüler sınavlarından biridir.

Yurtdışında Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyen,Yurtdışında eğitim almak isteyen yada yurtdışına göç etmek isteyen herkes girebilir

Sonuçları hemen hemen tüm dünyada Üniversiteler ve Özel kurum ve kuruluşlar tarafından kabul görür.

www.ielts.org sitesi üzerinden başvuru yapabilir, sınav sistemi ve sınav merkezleri ile ilgili tüm bilgileri bu site üzerinden edinebilirsiniz. Türkiyede British Council ve IDP Education tarafından yapılır. Başvuru için bu kurumların websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz.Sınav tarihleri ve sınav merkezleri için www.ielts.org sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

IELTS Sınavında hedeflediğiniz puanı almak için 4 dil becerinizi iyi bir dereceye getirmeniz gerekir. İngilizce alt yapınız yoksa ilk yapmanız gereken şey ingilizce seviyenizi en az Intermediate seviyesine getirmeniz daha sonra profesyonel bir destek almanız şart.

Sınava giriş amacınıza göre değişir. Amacınız yüksek lisans, doktora yapmak ya da Yurtışında eğitim almak ise Akademik IELTS sınavına girmeniz gerekir. Amacınız eğer yurtdışına göç etmek ise Genel IELTS bölümünden girmeniz gerekir.

Yayınlarımızı İnceledinizmi ?